FAQ

Nigdy wcześniej nie byłem na jodze. Czy joga jest dla mnie?

Na to pytanie trzeba sobie odpowiedzieć samemu. Nie spróbujesz to się nie dowiesz. Generalnie joga jest dla każdego. Służy ludzkości od ponad 2 tysięcy lat. Ale każdy jest inny i ma swoje upodobania. Dlatego w JogaUpaya pierwsze zajęcia są za darmo. Jeśli stwierdzisz, że chcesz uczęszczać regularnie na zajęcia, wtedy zostaną wliczone w karnet.

W jakim stroju najwygodniej praktykować jogę?

Strój powinien być wygodny i nie ograniczać ruchów. Najlepiej przylegający do ciała by nauczyciel widział jak układa się ciało w asanach.

Mam kontuzję. Czy mogę przyjść na zajęcia?

Jeśli twój lekarz lub rehabilitant nie wyrazi sprzeciwu, można przyjść na zajęcia. Przed zajęciami poinformuj prowadzącego o kontuzji.

Jestem w ciąży / urodziłam niedawno, czy mogę praktykować?

Jeśli lekarz prowadzący nie zabronił, to można praktykować. Najlepiej od drugiego trymestru w trakcie ciąży (jeśli nie praktykowałaś wcześniej jogi). Zacząć można dwa miesiące po porodzie naturalnym lub trzy miesiące po cesarskim cięciu.

Czy mogę przyjść na zajęcia po posiłku?

Nie spożywamy dużych posiłków co najmniej 2h przed zajęciami. Nie pijemy dużej ilości płynów ok. godziny przed. Po zajęciach warto odczekać co najmniej kwadrans zanim coś zjemy.

Czy na grupy prowadzone są zapisy?

Nie. Można przyjść bez zapisów.

Nie mam sprzętu do jogi, czy na zajęciach dostanę pomoce?

Tak. Cały sprzęt dostępny jest na sali. Jednak posiadanie własnej maty jest bardziej higieniczne oraz daje więcej pewności gdyż wiesz na czym ćwiczysz. Można również kupić nową matę u prowadzącego.